Jelenlegi hely

Unpublished
Gyerekségek - Hangoskönyv (CD)

Gyerekségek - Hangoskönyv (CD)

Kiadás dátuma: 
2013
A szerző előadásában "Egész életemben két dolog érdekelt igazán: a világ megértésének, átélésének sajátos gyermeki formái és az irodalom. Ha meggondoljuk, ez a kettő nincs is olyan távol egymástól,...Bővebben >>
Kivonva a forgalomból

Bővebben...

A szerző előadásában

"Egész életemben két dolog érdekelt igazán: a világ megértésének, átélésének sajátos gyermeki formái és az irodalom. Ha meggondoljuk, ez a kettő nincs is olyan távol egymástól, mint első pillanatra hisszük..." A neves gyermekpszichológus verseiben egy óvodáskorú kisfiú beszél álmairól, titkos gondolatairól és a családi ügyekről. Gyermekeinkhez könnyen utat találnak ezek a versek. Hiszen magukra, saját szavaikra ismernek bennük. A szülőknek pedig "kötelező olvasmány"!... Hogy egy pillanatig se legyen kétséges: egy gyermeknek is vannak nehéz percei, igazi konfliktusai. És ne csodálkozzunk azon, hogy ő bizony másképp látja, másképp rakja össze magának a világot.
 

Adatok

Kiadás dátuma: 
2013
Méret: 
14 x 13
Könyv műfaj: 

A szerzőről

Ranschburg Jenő (Budapest, 1935. december 19. – Budapest, 2011. március 10.) magyar pszichológus, a pszichológiai tudományok kandidátusa.

Ranschburg Jenő 1935. december 19-én született Budapesten Ranschburg Zoltán és Jónap Piroska gyermekeként. Budapesten a Madách Imre Gimnáziumban érettségizett. 1961-ben végzett a Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán, majd 1964-ben az ELTE bölcsészkarának pszichológia–magyar szakán. 1961–1963 között előbb Velencén, majd Budapesten dolgozott gyógypedagógus tanárként. 1963–1965 között az MTA Pszichológiai Intézetének tudományos munkatársa volt. 1965–1977 között az ELTE BTK pszichológiai tanszékének adjunktusa, majd docense volt. 1977-től az MTA Pszichológiai Intézetének osztályvezetőjeként dolgozott. 1977–1997 között tudományos osztályvezető volt az MTA Pszichológiai Intézetében. 2002–2011 között főiskolai tanárként dolgozott a Szolnoki Főiskolán. 2007–2011 között professor emeritus volt a Károly Róbert Főiskola (Gyöngyös) Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának Humántudományi Tanszékén.

1966-ban kötött házasságot, felesége Farkas Zsuzsanna gyógypedagógiai tanár. 3 gyermekük született.

Fiatalon – majd később is– írt gyermekverseket, kritikusai szerint kiváló költő volt. Versei a Piros tinta című antológiában és a Gyerekségek című önálló kötetben jelentek meg.

Kedvenc kategóriák

Cookies