Jelenlegi hely

Unpublished
Kromoszóma

Kromoszóma

Kötésmód: 
Fűzve
Oldalszám: 
510 oldal
Kiadás dátuma: 
2016
Olvasási idő:
12-13 óra
Feláldozható-e egy faj a genetika oltárán? Kevin Marshall, a GenSys alkalmazásában álló sejtbiológus nyomozni kezd, mert kígyózó füstöt lát felszállni egy olyan szigetről, ahol a biotechnológiai cég az általa...Bővebben >>
Kivonva a forgalomból

Bővebben...

Feláldozható-e egy faj a genetika oltárán? Kevin Marshall, a GenSys alkalmazásában álló sejtbiológus nyomozni kezd, mert kígyózó füstöt lát felszállni egy olyan szigetről, ahol a biotechnológiai cég az általa kikísérletezett bonobó majmokat tartja. Az ő feladata az, hogy a bonobók génállományát emberire cserélje a cég titkos céljainak érdekében. A génsebészeti úton átalakított bonobók leszármazottai megváltoznak. De mennyire? A lehetőségek megrémítik Kevint. Ő egész életét a kutatásnak szentelte, de nem akar olyan dolgot létrehozni, ami még az atombombánál is veszélyesebb lehet.

Adatok

Kötésmód: 
Fűzve
Oldalszám: 
510 oldal
Kiadás dátuma: 
2016
Méret: 
20 x 13 cm

A szerzőről

Robin Cook (New York, 1940. május 4. –) amerikai orvos és író, általában közegészségügyi és orvoskrimi témájú regényeket ír. Több mint harminc megjelent regény és több millió eladott példány után is orvosnak tartja magát, nem pedig írónak. Diplomáját a Columbia Egyetem és a Wesleyan Egyetem Orvostudományi karán szerezte, tanulmányait a Harvard Egyetemen fejezte be, orvostudományi továbbképzésen. Az Egyesült Államok Haditengerészeténél mélytengeri búvárnak képezték ki, első könyvének nagy részét egy tengeralattjárón írta, valamint a Szöktetés című regényében is sok tapasztalatot írt le a búvárkodással kapcsolatban.

Robin Cook könyveiben sikeresen ötvözi a krimit az orvostudománnyal, általában az adott mű főhősének hosszas nyomozása után derül fény összeesküvés-elméletekre, melyeket orvosok vagy kórház-közeli emberek vezérelnek. Ő volt az első író, aki az orvostudomány világát nem mint romantikus műfajt, hanem mint krimit igyekezett bemutatni. Regényeiben igyekszik aktuális problémákkal foglalkozni, legyen az orvostudomány, vagy ahogy éppen a Vektor című könyvében: a bioterrorizmus. Több regényét is megfilmesítették, összesen két mozi, hat tévéfilm és egy tévésorozat készült el. A legismertebb ezek közül a Michael Douglas és Geneviève Bujold főszereplésével 1978-ban bemutatott Kóma (1978) című thriller, melyet Cook és másik három író hasonló témájú történetéből, Michael Crichton rendező vitt vászonra.

Kedvenc kategóriák

Cookies