Jelenlegi hely

Unpublished
Terápiás hazugságok

Terápiás hazugságok

Kötésmód: 
Kötve
Oldalszám: 
468 oldal
Kiadás dátuma: 
2016
Olvasási idő:
11-12 óra
Egy letehetetlen bestseller a pszichoterapeuták rejtélyes világáról! Ha elolvassa, kedvet kap majd Ön is, hogy kipróbálja, mert a történet szórakoztató, lebilincselő és tanulságos is. A regény mindkét főhőse pszichoterapeuta. Az idealista...Bővebben >>
Kivonva a forgalomból

Bővebben...

Egy letehetetlen bestseller a pszichoterapeuták rejtélyes világáról! Ha elolvassa, kedvet kap majd Ön is, hogy kipróbálja, mert a történet szórakoztató, lebilincselő és tanulságos is. A regény mindkét főhőse pszichoterapeuta. Az idealista Ernest új módszerrel kísérletezik: mi történik, ha nyílt és őszinte a pácienssel, a terápiás munkában egyenrangú félként vesz részt, nem tagadja le saját érzéseit. Az idősebb Marshal viszont a végletekig konzervatív, szigorúan a tankönyvekben leírt szabályokhoz tartja magát. Mindkettőjüket a leggyengébb pontjuk viszi bajba: Ernest nem bír ellenállni a kísértésnek, hogy egy nő páciense mérhetetlenül vonzó férfinak találja, Marshal pedig önnön becsvágya és anyagi mohósága áldozata lesz.

Adatok

Kötésmód: 
Kötve
Oldalszám: 
468 oldal
Kiadás dátuma: 
2016
Méret: 
21 x 14 cm
Könyv műfaj: 

A szerzőről

Irvin D. Yalom amerikai pszichiáter, író és pszichoterapeuta. 1931. június 13-án született Washingtonban, orosz zsidó bevándorló szülők gyermekeként. Gyermekkorát a fővárosban töltötte szülei vegyeskereskedésében, illetve a helyi könyvtárakban. Felsőfokú végzettségeit 1952-56 között a George Washington egyetemen, és a Boston-i Orvosi egyetemen végezte. Pszichiáteri képzését a Stanford egyetemen folytatta. 1972-ben kezdett írni, mind szépirodalmi stílusban, mind fikcionális írásaival kiemelkedett.

Első könyve, a gyakorló terapeuták számára írt, A csoportpszichoterápia elmélete és gyakorlata 12 nyelven, mintegy 700 ezer példányban jelent meg. A fikciót, filozófiát és pszichoterápiát ötvöző regénye, A Schopenhauer-terápia eddig több mint 15 nyelven jelent meg. Másik két kötete, az Amikor Nietzsche sírt és a Szerelemhóhér, szintén nemzetközi bestseller lett. A Szólok a rendőrnek című kisregénye egyik legjobb barátja, a szívsebész Robert L. Brent történetét meséli el, aki gyerekként Magyarországon élte át a holokauszt borzalmait.

Könyvei a pszichoterápia szakirodalmának alapművei közé tartoznak, ugyanakkor világos nyelvezete és élményszámba menő stílusa révén a laikusok körében is nagy népszerűségre tettek szert.

Kedvenc kategóriák

Cookies