Jelenlegi hely

Vörös posztó

Vörös posztó

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
300
Kiadás dátuma: 
2023
Olvasási idő:
7-8 óra
Körösi Laura háromgyermekes, boldog házasságban élő ötvenes nő. Az élete ugyan izgalmaktól mentes, de talán éppen ezért gondolja úgy, hogy ennél többet nem is kívánhatna magának. Férje sikeres építész, a három fia közül az egyik egyetemre jár, a másik nősülni készül, a harmadik lázadó kamaszévei előtt áll. Laurának nincs más dolga, mint egyengetni...Bővebben >>
RAKTÁRON - Küldési idő: 4-5 nap
- 9%

Bővebben...

Körösi Laura háromgyermekes, boldog házasságban élő ötvenes nő. Az élete ugyan izgalmaktól mentes, de talán éppen ezért gondolja úgy, hogy ennél többet nem is kívánhatna magának. Férje sikeres építész, a három fia közül az egyik egyetemre jár, a másik nősülni készül, a harmadik lázadó kamaszévei előtt áll. Laurának nincs más dolga, mint egyengetni a gyerekei útját, és segíteni férje munkáját. Nagy ritkán mégis rátör egy sosem élt élet utáni nosztalgikus vágy. Ilyenkor elmegy a nagyanyjához, és szétnéz a dédnagymama festményei között a padláson.
Laura gyermekkorát a dédnagymamája, nagymamája és édesanyja hármasában töltötte, a három nő hallgatással teli, feszült kapcsolata között egyensúlyozott, miközben fogalma sem volt, mi okozza az örvényt a felszín alatt. Legjobban a dédnagymamájához kötődött, a bohém, ifjúkorában színésznőnek készülő, később minden örömét a festésben kiélő asszonyhoz.
Hosszú évek teltek el, mire Laura teljesítette egykori ígéretét, és a dédnagymama festményeiből kiállítást szervezett. Arra azonban nem számított, hogy minden egyes kép a saját múltjának egy darabja, minden egyes szín egy emléktöredék, a képekhez tartozó elbeszélések pedig lassan kibontakozni engednek egy évtizedekre hallgatásba burkolódzott történetet.
Titkok, elhallgatás. Vajon mi okoz nagyobb lelki terhet: a kíméletes csend, vagy a kimondott, olykor kegyetlen valóság?
Bauer Barbara új regénye a négy asszony történetén keresztül egy generációkon átörökített, mélyen elzárt trauma útját követi végig a tragédia pillanatától a felismerés napjáig, a II. világháború végjátékától napjainkig.

Adatok

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
300
Kiadás dátuma: 
2023

A szerzőről

Bauer Barbara (Budapest, 1974. január 6. –) magyar író, újságíró.

Etyeken nőtt fel, majd Budapesten, a Kaffka Margit Gimnáziumban érettségizett. Még a középiskolás évei alatt elvégzett egy diákújságíró-szaktanfolyamot. Később Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Főiskolán reklámmenedzser szakképesítést szerzett. A Berzseny Dániel Főiskolán PR-kommunikáció szakon, majd az ELTE–MTV másoddiplomás képzésén televíziós újságíróként diplomázott. Mindeközben 18 évig a MALÉV-nál dolgozott légiutaskísérőként, majd oktató-trénerként. 2007-től a MALÉV krízismenedzsere volt. Mindeközben az írás is része az életének: alapító tagja az Etyek TV községi televíziónak, ahol 10 évig szerkesztő-műsorvezető. Szabadúszóként ír a Spuri magazinnak és a MALÉV szakmai lapjának.

Férjével, a békéscsabai ügyvéddel, dr. Valastyán Pállal 2003-ban ismerkedett meg, lányuk születése óta Etyeken élnek. Kislánya születése után írta meg első publikált regényét, Légikisasszonyok címmel, ami népszerűségének köszönhetően trilógiává nőtte ki magát.(Légikisasszonyok, Két út között, Magánutak). A Vakrepülés és az Elsuttogom százszor írása során már nem saját élményeiből táplálkozik, szereplői és az események a fikció és a valóság keverékei. Későbbi munkásságában a Leggazdagabb árva című regénye hozott nagy változást. Ebben a regényben gróf Wenckheim Krisztináról ír, aki Jókai Mór egyik művében ismert gróf valós lánya. A regény szereplői és eseményei a fikció és valóság keverékei.

Bauer Barbara írói stílusa élvezetes, könnyen befogadható és sokszínű. Minden művében más és más oldalát mutatja meg.

Kedvenc kategóriák

Cookies