Jelenlegi hely

Befejezhetetlen (4. kiadás)

Befejezhetetlen (4. kiadás)

Kötésmód: 
puha kötés
Oldalszám: 
212
Kiadás dátuma: 
2024
Olvasási idő:
5-6 óra
„A Befejezhetetlen szépen illeszkedik Polcz Alaine időskori, összegző könyveinek sorába, amelyekben visszatekint egész életére, és a halállal néz szembe. Témái közül nyilván ezért sem maradhattak ki azok a mindannyiunkat foglalkoztató nagy kérdések és titkok, mint az élet értelme és a szerelem” – írja utószavában Ablonczy Anna. „Az ember hosszú...Bővebben >>
RAKTÁRON - Küldési idő: 4-5 nap
- 13%

Bővebben...

„A Befejezhetetlen szépen illeszkedik Polcz Alaine időskori, összegző könyveinek sorába, amelyekben visszatekint egész életére, és a halállal néz szembe. Témái közül nyilván ezért sem maradhattak ki azok a mindannyiunkat foglalkoztató nagy kérdések és titkok, mint az élet értelme és a szerelem” – írja utószavában Ablonczy Anna.

„Az ember hosszú utat jár végéig életében, már aki jár: a szerelemben és a hitben. Van, aki megreked, gyűlöletben marad, esetleg még rosszabb.
Mit csinálnak a szerelmi csalódottak? Menekülnek, jön az új házasság és új gyermek. Megismétlik az élet első szakaszát. Vagy jön a szüntelen partnerváltás. Ez menekülés. Vagy védekezem: – Ha én hagyom el őt, nem ő hagy el engem – mert az kevésbé fáj. Vagy folytatom a játszmát – halálig gyűlölködöm. Hosszú utat teszek meg, keresek és csalódom. Vagy mit se törődöm az egésszel. Koitál vagy sem, közömbös leszek. Vagy fejlődöm, korrigálok, tovább lépek, és fölismerem a lényeget.
Ülök és tűnődöm. Keresem a kivételeket. Az életben, az irodalomban, a pácienseim és barátaim között. Nagy munka. De szórakoztató is.”

Adatok

Kötésmód: 
puha kötés
Oldalszám: 
212
Kiadás dátuma: 
2024

A szerzőről

Polcz Alaine (Kolozsvár, 1922. október 7. – Budapest, 2007. szeptember 20.) magyar pszichológus, író, a tanatológia (a halál és gyász kutatása) magyarországi úttörője, a Magyar Hospice Mozgalom, majd alapítvány életre hívója, Mészöly Miklós Kossuth-díjas magyar író felesége.

19 évesen ment először férjhez. A második világháborúban megsebesült, a klinikai halál állapotába került, miután borzalmas szenvedéseken ment keresztül szovjet katonák folyamatos, csoportos erőszaktétele, kínzása és a nélkülözés miatt. A házassága is felbomlott, ez és a háború borzalmai egész életén nyomot hagytak. 1949-ben végzett az ELTE Bölcsészettudományi Karán, pszichológia szakon. Ugyanebben az évben másodszor is férjhez ment, Mészöly Miklós íróhoz, akivel házassága 2001-ig, férje haláláig tartott. Pályája kezdetén elmebetegekkel folytatott művészeti terápiát, később játékdiagnosztikával foglalkozott. 1970-től a Tűzoltó utcai II. számú Gyermekklinikán dolgozott, ahol a nagyon súlyos beteg és haldokló gyermekek és hozzátartozóik pszichológusa volt. 1976-ban Magyarországon elsőként hozott létre klinikai osztályon játszószobát, illetve külön szobát a szülők számára. 1991-ben hozta létre a Magyar Hospice Alapítványt.

Számos könyve foglalkozik a halál problémakörével, ezen kívül a pszichológiával, életvezetési kérdésekkel, a hozzá közel állókkal, az esszétől a regényig terjedő műfajban.

Kedvenc kategóriák

Cookies