Powered by Smartsupp

Jelenlegi hely

Harriet regénye

Harriet regénye

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
400
Kiadás dátuma: 
2013
Olvasási idő:
9-10 óra
Törékeny kicsi asszony volt, hat gyermek édesanyja, aki megírt egy könyvet, amely megváltoztatta a világot. A Tamás bátya kunyhója politikai vihart kavart az Egyesült Államokban, szerzője, Harriet Beecher-Stowe vidéki háziasszonyból Amerika leghíresebb írónője lett. Pedig soha nem volt politikus alkat, csak érző szívű ember, aki bűnnek tartotta a...Bővebben >>
RAKTÁRON - Küldési idő: 4-5 nap
- 13%

Bővebben...

Törékeny kicsi asszony volt, hat gyermek édesanyja, aki megírt egy könyvet, amely megváltoztatta a világot. A Tamás bátya kunyhója politikai vihart kavart az Egyesült Államokban, szerzője, Harriet Beecher-Stowe vidéki háziasszonyból Amerika leghíresebb írónője lett. Pedig soha nem volt politikus alkat, csak érző szívű ember, aki bűnnek tartotta a rabszolgaságot. És soha nem látta be, hogy a rabszolgakérdést békés eszközökkel nem lehet megoldani. Az ő életéről, a vele való beszélgetések nyomán készül a naplóregény, Harriet regénye. Harriet Willard újságírónő azon a napon született, 1852. március 20-án, amikor a Tamás bátya kunyhója megjelent, s nevét is az írónő iránti tiszteletből kapta. Két Harriet története fonódik tehát egybe Kertész Erzsébet művében.

Adatok

Kötésmód: 
keménytábla
Oldalszám: 
400
Kiadás dátuma: 
2013

A szerzőről

Kertész Erzsébet (álnevei: Ingrid Holsen, Elbert S. Payne, Marjorie Wyne) (Szolnok, 1909. szeptember 29. – Budapest, 2005. március 25.) József Attila-díjas (2000) magyar író.

Szolnokon született Kertész (Mór) Miklós gépészmérnök, gyárigazgató és Reiser Irén gyermekeként izraelita családban. A József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem kémia–földrajz szakán tanári oklevelet szerzett. Kezdetben könyvtárosként dolgozott, majd 1936-1940 között a Dolgozó Asszonyok Lapja főszerkesztő-helyettese, 1940-től szabadfoglalkozású író volt.

Elsősorban fiataloknak, különösen lányoknak írt regényein, amelyek az emlékezetes csíkos könyvekben jelentek meg, olvasók több generációja nőtt fel. Életrajzi munkái a világ- és a magyar történelem nagy alakjairól szóltak, de kizárólag nőkről. Nevéhez kötődik egyebek mellett a Teleki Blanka, a Szendrey Júlia, a Csipkebolt Brüsszelben (Podmaniczky Júliának, Jósika Miklós feleségének az életrajza), a Kossuth Zsuzsanna és a Vilma doktorasszony (Hugonnai Vilmáról az első magyar orvosnőről szóló) című könyv. Utolsó kötete saját életrajzi regénye volt, amely csak néhány évvel halála előtt jelent meg Fiút vártak, lány született címmel. Kertész Erzsébet számos elbeszélés és mese szerzője is volt, fordított bolgárból és oroszból egyaránt. Az írónőt 1995-ben a köztársasági érdemrenddel, 2000-ben József Attila-díjjal tüntették ki.

Kedvenc kategóriák

Cookies