Powered by Smartsupp

Jelenlegi hely

Vasudvard árulása - A Gyűrűk Ura históriája II.

Vasudvard árulása - A Gyűrűk Ura históriája II.

Kötésmód: 
puha kötés
Oldalszám: 
704
Kiadás dátuma: 
2024
Olvasási idő:
17-18 óra
Vasudvard árulása folytatja A Homály visszatér, azaz A Gyűrűk Ura történetét. Tanúi lehetünk, hogyan szélesedik a mese, hogyan teremt új vidékeket és népeket a Ködhegységtől délre és keletre, meglátjuk Lothlórien...Bővebben >>
Előrendelhető
- 13%
Várható megjelenés: 2024.05.29.
Előrendelés
Vasudvard árulása - A Gyűrűk Ura históriája II.
Várható megjelenés: 2024.05.29.
Előrendelés

Bővebben...

Vasudvard árulása folytatja A Homály visszatér, azaz A Gyűrűk Ura történetét. Tanúi lehetünk, hogyan szélesedik a mese, hogyan teremt új vidékeket és népeket a Ködhegységtől délre és keletre, meglátjuk Lothlórien és Galadriel felbukkanását, az enteket, akikről még nem tudni, a jó vagy a rossz oldalán állnak-e, Rohan lovasait, valamint Sarumant Vasudvard tornyában. Megleshetjük Aragorn és Éowyn első találkozását, amely egészen más irányt vesz, mint a szerző gondolta volna. Középfölde földrajzának fejlődését mutatja be az először itt reprodukált eredeti térkép leírása, és olvashatunk a rúnák alakulásáról is a Függelékben. „Aragorn megállt a vízmosás tetején. Sekély medence feküdt előtte, mint egy nagy mosdótál, málló peremén átcsapott a víz; a medence széléhez közel valami csillogón akadt meg a szeme. Felvette, és a fény felé emelte. Úgy festett, mint a frissen kinyílt bükkfalevél, szépséges és oda nem illő a téli reggelen. – A tündeköpeny csatja! – kiáltotta egyszerre Legolas és Gimli, s mindketten a saját torkukhoz emelték kezüket; de az ő csatjaik nem hiányoztak.”

Adatok

Kötésmód: 
puha kötés
Oldalszám: 
704
Kiadás dátuma: 
2024

A szerzőről

J. R. R. Tolkien teljes nevén John Ronald Reuel Tolkien (Bloemfontein, Oranje Szabadállam, 1892. január 3. – Bournemouth, Anglia, 1973. szeptember 2.) angol író, költő, filológus, nyelvész, egyetemi professzor, festő. Az Oxfordi Egyetemen az angolszász nyelv professzora 1925 és 1945 között, valamint az angol nyelv és irodalom professzora 1945-től 1959-ig, de neve a nagyközönség körében inkább írói és költői tevékenysége miatt ismert: az egyetemes irodalomtörténet legolvasottabb, legelismertebb és legnagyobb hatású alakjai közé tartozik.

Tolkien nevét elsősorban a Gyűrűk Ura, valamint az ezt megelőző A hobbit (Szobotka Tibor eredeti fordításában A babó) szerzőjeként ismerik. Középfölde eredetével és történelmével foglalkozó könyve, a Szilmarilok mára szintén széles körben ismert. Ez utóbbi mű több tucat másik, Középfölde-témájú kötetéhez hasonlóan halála után jelent meg. E művek helyszínét, Középföldét az úgynevezett Arda- vagy tolkieni mitológiában helyezte el, melyet az angolszász népek eredetmitológiájának szánt, ezért a klasszikus értelemben véve nem fantasy. E világot óriási történelmi, irodalmi és filozófiai műveltségének és rendkívül termékeny fantáziájának segítségével keltette életre és alkotta meg a legapróbb részletekig. E művek folyamatos és időtálló népszerűsége alapozta meg hírnevét a modern fantasy atyjaként.

Nyelvészként egyik legnagyobb szenvedélye a nyelvekkel való foglalatosság volt. Több mint egy tucat mesterséges nyelvet alkotott, melyek közül több (például a quenya) anyanyelvi szinten használható. A mesterséges nyelvek mellett a természetes nyelveket is szenvedélyesen tanulmányozta és tanulta, mintegy húsz természetes nyelven beszélt, ezek közül az óészaki, a finn és a latin voltak rá a legnagyobb hatással.

Ezeken túl számos tudományos munkája kapcsolódik a Beowulf, Sir Gawain és a Zöld Lovag témákhoz. Az Inklings („Tintafiak”) nevű nagy hatású irodalmi vitakörhöz tartozott és közeli barátságban állt C. S. Lewis-szal, a Narnia krónikái szerzőjével. Életművét halála után legkisebb fia, Christopher Tolkien gondozta, aki apja hagyatékát szerkesztve számos könyvet adott ki 2020-ban bekövetkezett haláláig.

Kedvenc kategóriák

Cookies